Москаленко запросив Садового на Київщину озвучити громаді ідею про сміттєвий полігон в Чорнобилі

22 Березень 2017

Керівник депутатської групи «Воля народу», голова чорнобильського підкомітету ВР Ярослав Москаленко запросив мера Львова Андрія Садового особисто приїхати до Київської області та озвучити свою ідею про створення сміттєвого полігону в Чорнобильській зоні на громадських слуханнях. 

«В Іванкові чи Красятичах, хоч завтра! Особисто озвучте свою ідею поліщукам, а не піартесь у Львові. І побачите, як люди будуть вам «дякувати», – написав політик у фейсбуці.

За словами народного депутата, нині цілі райони Київщини (Іванківський, Поліський, м.Славутич тощо) несуть на собі тягар наслідків аварії на ЧАЕС. Приміром, в Іванківському районі смертність в два рази більша за народжуваність, а до 25% померлих - люди працездатного віку. Смертність дітей тут утричі перевищує рівень дитячої смертності в Київській області. «Здорових дітей просто немає, – пише голова «Волі народу». – Колись передовий сільськогосподарський район перетворився на суцільну депресивність. Повальна більшість підприємців працюють у сфері торгівлі, реальних підприємств, які виробляли б додану вартість – мізер».

«Ви хоч раз були в тому Чорнобилі не в складі офіційних делегацій? А так під самим колючим дротом в депресивних районах? – запитав нардеп мера Львова. – Бачили, як там живуть люди? Як доживають? Без лікарень, без МРЕО, без нормального транспортного сполучення, без сучасних благ цивілізації. І це попри те, що ми позбавили їх усіх можливостей на лікування, якісне харчування, реабілітацію, отримання ліків. Я вас готовий туди завезти на місяць, і спробуйте побути в їхній шкурі». 

Ярослав Москаленко відзначив, що для вирішення сміттєвої проблеми нинішній мер Львова мав 10 років, зокрема, на залучення інвесторів для будівництва сміттєпереробного заводу. «Натомість, ситуація доведена до крайнощів. Замість того, щоб демонструвати Львів лузером, зробіть з нього приклад для всієї держави, для кожного міста, реалізувавши відповідний пілотний проект. Адже схожі проблеми потенційно можуть бути всюди. Можливості є, потрібне лише бажання», - підсумував парламентарій.