Ярослав Москаленко: «Позачергову сесію ВР потрібно проводити вже, не чекаючи вівторка»

24 Січень 2014

Народний депутат Ярослав Москаленко вважає за необхідне якнайшвидше провести позачергову сесію українського парламенту заради стабілізації ситуації у державі. Про це він заявив на відкритій сесії Вишгородської міської ради.

За його словами, саме Верховна Рада – це єдине місце, де за сьогоднішніх обставин можна досягти компромісу. «Треба, щоб сьогодні парламент почав засідати, і не виходив до того часу, поки не будуть вирішені ці проблеми. За всю історію такі питання вирішувалися тільки за столом переговорів», - наголосив він.

Я.Москаленко зауважив, що думки у суспільстві діаметрально протилежні: «Одні сподіваються на владу і питають, коли це все завершиться. Інша частина закликає йти на барикади. Сьогодні все дійшло до того, що вже є – кровопролиття. Треба зробити все, щоб це зупинити. Треба, щоб ніхто не підбурював ситуацію в країні, а особливо зовнішній фактор. Українці можуть самі тут розібратись», - сказав він.

На заклики із зали вийти з Партії регіонів народний депутат відповів, що не буде цього робити. «Я з ПР виходити не буду: я з нею прийшов у парламент, з нею буду нести відповідальність. На виборах-2012 я не ховався за самовисуванням, чесно говорив людям, хто я і в якій політичній силі».

«Я роблю все, що можу. Я не йшов з гаслами, а йшов із справами. І в даній ситуації я вже розмовляв із Сергієм Тігіпком, передав звернення до Володимира Рибака про скликання негайної позачергової сесії, вів переговори зі своїми колегами-депутатами. Не закликайте мене ні до чого, я за цілісну Україну! Я за конструктив і працював на конструктив. Хтось хоче багато крові. Але давайте заспокоїмося, зупинимо ненависть всередині народу», - додав політик.

Народний депутат відзначив, що у разі, якщо парламент запрацює, він проголосує за скасування всіх законів, прийнятих 16 січня із порушенням процедури, і не підтримуватиме введення надзвичайного стану. 

«Люди вийшли на мирний протест і не згодні з певними діями влади. Це нормально. Те, що пішло далі, це називається державний переворот. Ось до останнього доводити не можна. Наївно думати, що влада ніяк на це не буде реагувати,  коли за спинами мирних мітингувальників ховаються радикали, які застосовують силу до правоохоронних органів і закликають до екстремістських дій. Разом з тим, це не привід правоохоронцям вдаватися до неприродної жорстокості, яку я, безумовно, засуджую», - сказав Я.Москаленко.

Після виступу перед депутатським корпусом з нардепом зустрілися люди різних поглядів із Вишгороду, які чекали його під адмінбудинком. Прихильники Я.Москаленка заявили, що досі підтримують парламентарія та поділяють його позицію щодо мирного врегулювання ситуації. В той же час, представники місцевої громади підкреслили, що народний депутат втратить довіру, якщо той підтримає антинародні закони та ініціативи на позачерговому засіданні.