Ярослав Москаленко: «Жодна курка з Гаврилівки, що загинула 10 червня, не потрапить на стіл української сім'ї»

14 Червень 2012

Перший заступник голови Київської ОДА Ярослав Москаленко запевнив, що українські громадяни не відчують на собі наслідків загибелі 100 тис. голів птиці на підприємстві «Агромакс», що знаходиться в с. Гаврилівка. Про це він заявив у коментарі журналістам.


За його словами, облдержадміністрація після отримання відповідної інформації одразу зібрала термінову нараду і взяла ситуацію під контроль. «Перш за все нас хвилює, щоб ця птиця не почала реалізовуватись на ринках і в магазинах. Тому нами було ухвалено низку заходів, що стануть на заваді таким діям», – сказав перший заступник губернатора.


Я.Москаленко запевнив – продукція «Агромарс» має всі необхідні сертифікати, що підтверджують якість продукції. «Те, що сталося – наслідок форс-мажору. Погода спричинила занадто довге відключення світла, що порушило технологічний процес. Жодна курка, що загинула через це, не потрапить на стіл української сім'ї», – підкреслив він.


Разом з тим, перший заступник губернатора підкреслив, що як тільки птахофабрика повідомила про загибель птиці, до них одразу виїхала оперативна група швидкого реагування при Головному управлінні ветеринарної медицини в Київській області (до неї входять спеціальна регіональна лабораторія ветеринарної медицини, інспектор Головного управління ветеринарної медицини ОДА і працівник відділу ветеринарної міліції). Фахівці згідно з інструкціями відібрали партію тушок на повірку. Жодних інфекцій не було виявлено. Підприємство зобов’язали відправити весь падіж на утилізацію в спеціальному заводі. 


Я.Москаленко також відзначив, що «Агромаксу» рекомендували удосконалити свої потужності у ланці автономного енергопостачання. «Ніхто не застрахований від примх природи. Однак на такому виробництві потрібно бути готовими до довгого відключення електрики», – сказав перший заступник голови Київської ОДА.