Ярослав Москаленко закликає не підтримувати законопроект №1577, яким скасовуються чорнобильські пільги

27 Грудень 2014

Голова підкомітету ВР з чорнобильських питань Ярослав Москаленко закликає не підтримувати урядовий законопроект №1577, яким скасовуються чорнобильські пільги.

"Законопроектом пропонується відмінити ряд пільг та гарантій держави для осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Такі законодавчі ініціативи Уряду нівелюють статті 21, 22 та 50 Конституції України, а тим самим порушують права людини і громадянина", - зазначив Я.Москаленко у листі голові екологічного Комітету ВР Миколі Томенку.

Народний депутат нагадав, що Київська область є найбільш постраждалим регіоном України внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, на її території проживають особи, що мають пільги, передбачені чинним законодавством України, загальна кількість, яких складає майже 676 тис. осіб, з них понад 115 тис. постраждалих  дітей. "Законопроектом пропонується скасування 4 категорії зони радіоактивного забруднення, без врахування висновків медичних закладів охорони здоров’я. Нажаль, смерть людей працездатного віку на цих територіях значно вища ніж на інших по Київській області. Серед дітей цих районів визнано хворими понад 92 %, показники первинної інвалідності дитячого населення – вищі від обласного в 1,6 рази  і не мають тенденції до зниження", - зауважив він.

"Території Поліського і Іванківського району віднесені до 3 та 4 категорії зон радіоактивного забруднення, у  зв’язку з чим заборонено будівництво нових підприємств, розширення діючих, які безпосередньо не пов’язані із забезпеченням радіологічного, соціального захисту населення, а також ті, які шкідливо впливають на здоров’я населення і навколишнє середовище, відповідно, розвитку агропромислового комплексу в цих радіоактивно забруднених територіях Мінагрополітики України не приділяє абсолютно ніякої уваги. Працює тільки сфера обслуговування, яка не надає великих доходів до місцевих бюджетів. Тобто, фактично ми маємо «депресивні» райони, які економічно не розвиваються, райони виживають за рахунок державних субвенцій, а люди (92 %  мають статус постраждалих) за рахунок отриманих  пенсій та пільг, інших джерел надходжень немає. У разі прийняття запропонованих змін, постраждале населення залишиться без засобів для існування, а забезпечити себе іншими доходами в даний час не зможе", - наголосив політик.

З метою реальної оцінки ситуації та умов життя постраждалого населення Ярослав Москаленко запропонував організувати виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації  наслідків Чорнобильської катастрофи у відповідних районах, що надасть можливість всім членам комітету більш фахово підходити до розгляду та підготовки подібних законопроектів.