Ярослав Москаленко закликає експортерів сповна використати Угоду про вільну торгівлю з Канадою

14 Березень 2017

Голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко закликає українських експортерів на повну використати Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Про це він написав у facebook.

"Сьогодні Верховна Рада нарешті ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Цього рішення українці на двох континентах чекали, без перебільшення, 25 років", - наголосив він.

За його словами, в минулому році товарооборот між двома країнами склав 246,2 млн дол, з яких частка експорту України до Канади склала не більше 12%, не відповідає найвищому рівню політичних відносин. "Канада інвестувала значні зусилля та ресурси на підтримку демократичних перетворень, політичних і економічних реформ в Україні, а також її інтеграції в євроатлантичні та міжнародні структури та організації. Ці зусилля пришвидшились після Помаранчевої революції 2004 року, та особливо - Революції гідності 2014 року. Канада систематично допомогає Україні у відстоюванні нашого суверенітету на Сході України численною гуманітарною, нелетальною військовою допомогою", - відзначив політик.

Я.Москаленко наголосив, що Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою відкриє вітчизняним експортерам доступ до 98% канадського ринку товарів у розмірі 547 млрд дол. США. "На перших позиціях імпорту Канади знаходяться вироби з металу, комплектуючі частини та інші промислові товари, продукція легкої промисловості та сільського господарства - тобто, основні статті експорту з України. Це величезний ринок, де ми маємо реальний потенціал", - підкреслив народний депутат.