Ярослав Москаленко вимагає повернути фінансування «чорнобильських» програм

10 Жовтень 2018

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови 9174, що спрямована на відновлення конституційних прав громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед авторів – голова чорнобильського підкомітету ВР Ярослав Москаленко. 

Основною метою проекту є відновлення конституційних прав відповідної категорії громадян і поліпшення ефективності медичної допомоги, лікування та реабілітації постраждалих. Ініціатори вимагають фінансуваня з державного бюджету «чорнобильських» програм, спрямованих на соціальний захист, медичне забезпечення і житло. Вони не фінансувалися в необхідному обсязі протягом останніх чотирьох років. Потребує поліпшення і пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю, наголошують автори проекту постанови.

Сьогодні цієї державної допомоги потребують 1,9 млн громадян, які мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи. “Прийняття проекту дозволить створити умови для поновлення конституційного права громадян на належний соціальний захист учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та інших категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”, – йдеться у пояснювальній записці.