Ярослав Москаленко відвідав Чорнобильську АЕС

19 Лютий 2015

19 лютого промисловий майданчик Чорнобильської АЕС відвідали члени Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зокрема і голова чорнобильського підкомітету ВР Ярослав Москаленко. На меті візиту народних депутатів було ознайомлення із станом реалізації міжнародних проектів, які реалізуються на станції та ходом робіт щодо зняття ЧАЕС з експлуатації.

Ознайомлення з майданчиком ДСП ЧАЕС почалося з відвідування макетної зали, де генеральний директор станції Ігор Грамоткін розповів про особливості даної території та стан об'єктів, що на ній розташовані, у поточний час. Далі гості побували на оглядовому майданчику об'єкта «Укриття», у зоні монтажу Арки (НБК), на заводі з переробки рідких радіоактивних відходів та промисловому комплексі з переробки твердих РАВ, а також на майданчику будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2).

В ході наради, яка відбулася в рамках візиту, було обговорено низку питань стосовно державного фінансування робіт по зняттю ЧАЕС з експлуатації та забезпечення життєдіяльності й працездатності майданчика станції і підприємств зони відчуження, а також медичного забезпечення та соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та їхніх сімей, котрі мешкають у Славутичі.

Учасники засідання відмітили ряд проблемних питань, зокрема:

- скасування положень, які звільняли підрядників проектів міжнародної технічної допомоги від податків, новою редакцією Податкового кодексу України;

- незадовільний рівень фінансування ДСП "Чорнобильська АЕС", Державного агентства України з управління зоною відчуження, Чорнобильських програм, що потребує внесення змін до бюджету;

- відшкодування ДСП "Чорнобильська АЕС" Пенсійному фонду фактичних витрат на виплату і доставку пенсій особам, яким вона призначена на пільгових умовах, до отримання права на пенсію за віком.

- підпорядкування спеціалізованих медико-санітарних частин МОЗ України на місцевий рівень;

- необхідність структурних змін в управлінні зоною відчуження, проблеми її утримання та кадрового забезпечення.

За результатами візиту учасниками Комітету буде розроблено рекомендації, спрямовані на забезпечення повноцінної роботи проммайданчика ЧАЕС та підприємств зони відчуження.

Даний візит відбувся напередодні Парламентських слухань з чорнобильських питань, котрі відбудуться на початку березня 2015 року.