Ярослав Москаленко: «В Яготинського району дуже високий потенціал»

23 Листопад 2011

У Яготинському районі відбувся виїзний семінар, за участю першого заступника голови Київської облдержадміністрації  Ярослава Москаленка, начальника управління агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації Олександра Шевченка, начальників районних управлінь агропромислового розвитку та ветеринарної медицини.


 «Хотілося, щоб такі тваринницькі комплекси, як у Богданівці були у всіх районах Київщини».


Семінар розпочався з оглядин реконструйованого тваринницького комплексу в Богданівці. Як розповів голова наглядової ради «Агро Інвест Україна» ( українське дочірнє підприємство сербської компанії MK Group) Желько Ерцег в реконструкцію цього комплексу було вкладено 2 мільйони гривень. Гості від побаченого були приємно вражені. «Хотілося, щоб подібні тваринницькі комплекси, як у Богданівці відкривалися у всіх районах Київщини. Можу лише подякувати сербській компанії за проведену роботу з відродження тваринницької галузі», - зазначив Ярослав Москаленко.


 «Продукція Яготинського маслозаводу користується неабияким попитом у столиці». 


Після Богданівки учасники семінару відвідали Яготинський маслозавод. Директор підприємства Олександр Сіренко показав гостям цехи, де «народжується» молоко, масло, сир та інша смакота, розповів про сьогодення та майбутнє заводу. Відзначимо, що протягом минулого року на підприємстві відбулося впровадження системи якості у відповідності до вимог міжнародного сертифікату ISO 9001:2008, і в липні 2010 року завод отримав цей сертифікат. А в  липні цього року відбувся наглядовий аудит, який підтвердив відповідність вимогам міжнародного стандарту. Сьогодні продовжується впровадження системи безпечності харчових продуктів HACCP. Окрім цього, молочні продукти торгової марки «Яготинське» здобувають нові нагороди на Всеукраїнських конкурсах і виставках, а підприємство за підсумками 2010 року увійшло до переліку найкращих заводів з виробництва молочних продуктів в Україні « ТОП -100. Рейтинг найкращих компаній України за останні п’ять років.


Звісно, що гості не могли не скоштувати продукції, яку випускає маслозавод. Приміром, Ярослав Москаленко відзначив яготинський «винахід» - закваску. «Продукція Яготинського маслозаводу користується неабияким попитом у столиці. Особисто мені до вподоби закваска, дружина завжди купує цей продукт», - сказав він. 


Далі учасники семінару обговорили сучасний стан аграрної галузі області. Голова Яготинської райдержадміністрації Володимир Семеняка зазначив, що проведення семінару на Яготинщини - це насамперед, відзнака за ту роботу, яку проводить районна влада та розповів про розвиток тваринницької та рослинницької галузі. Зокрема, він підкреслив: «На сьогодні займатися тваринництвом просто неможливо. Станом на 1 січня 2011 року в семи районних господарствах налічується 3689 голів великої рогатої худоби та 1289 корів. Позитивні результати ми маємо й у рослинницькій галузі. Зокрема, 25 сільськогосподарських господарств району обробляють понад 44 тисячі га землі. В Яготинському районі ви не знайдете жодного клаптика землі, який би був незасіяний. Як наслідок, у цьому році по сільськогосподарських підприємствах ми матимемо рекордний валовий збір - близько 190 тисяч тонн зернової групи. Такого показника не було понад 50 років». 


За словами Ярослава Москаленка, в Яготинського району дуже високий потенціал. «На Яготинщині вже працює сербська компанія MK – Group, яка збудувала один із найсучасніших елеваторів в Україні. Нещодавно стало відомо, що датська компанія «Роквул», яка представлена 28 заводами з виробництва кам’яної вати у 15 країнах світу, також працюватиме у вашому краї. Зазначу, що обсяг інвестицій складе близько 200 мільйонів гривень, плюс до цього 300 нових робочих місць, а заробітна плата на підприємстві складатиме 5-8 тисяч гривень», - наголосив Ярослав Миколайович.


 «Яготинський район один із найкращих в області». Схвальну оцінку соціально-економічної діяльності Яготинського району дав і нещодавно призначений начальник управління агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації Олександр Шевченко. До слова, Олександр Олександрович має величезний досвід роботи в аграрній галузі, свого часу він був заступником міністра аграрної політики та продовольства України, а також народним депутатом четвертого скликання. «Яготинський район один із найкращих в області за економічними показниками. Мені цікаво спостерігати, як на Яготинщині підходять до відродження колишніх тваринницьких об’єктів. Яготин показує приклад, як можна побудувати роботу, щоб найближчим часом зайняти провідні місця на Київщині.