Ярослав Москаленко пропонує підвищити базову зарплату педагогів - ініціатива

8 Жовтень 2018

Народні депутати пропонують підвищити престижність праці педагогічних працівників шляхом збільшення базової зарплати освітян. Саме з цією метою був розроблений проект закону 9175. Серед авторів народний депутат Ярослав Москаленко. 

В країні триває реформа освітньої галузі, яка запровадила багато новацій і змін. Однак поки єдиний і важливий чинник лишається незмінним – базова зарплата освітян в Україні є однією з найнижчих у світі. Тому, обов’язковою умовою для проведення державної політики на підтримку освітньої галузі має стати підвищення престижності педагогічної професії. 

Законопроект спрямований на підвищення престижності до праці педагогічних працівників шляхом встановлення надбавки у розмірі 20 відсотків від їхнього посадового окладу на весь обсяг навчального навантаження, що виконується відповідним працівником. Реалізація цього положення має забезпечити належні умови оплати праці освітянам.

За статистикою, саме зарплата є найважливішим чинником, який спонукає українських вчителів їхати за кордон на заробітки. Зарубіжний досвід оплати праці педагогів чітко свідчить про престиж до цієї професії. Приміром, зарплата вчителя у Німеччині становить 5100 у.о. на місяць, у США та Мексиці – 3600 у.о.. В Україні її максимум становить 7947 грн.