Ярослав Москаленко опікується проблемами Поліської районної лікарні

6 Квітень 2015

Аналізуючи фінансову статистику видатків на галузь медицини у Поліському районі спостерігаємо динаміку зменшення з кожним роком, враховуючи, мабуть, нестабільну суспільно-політичну та економічну ситуацію в країні.

Як говорить заступник головного лікаря О.О.Котляр: - «Живемо в умовах жорсткої економії».  -Для повноцінної роботи лікарні річна потреба складає 6 млн. грн. На 2015 рік виділено -3 млн.700 тис.грн., для порівняння у 2014 році профінансовано 4 млн.143 тис.грн. Отже постійно виникає дефіцит бюджету. Для прикладу-на придбання медикаментів на місяць виділяється 5 тис.грн. Це при тому, що з кожним днем ціни на ліки захмарно зростають. У лікарні за минулий рік пройшли стаціонарне лікування 1324 хворих, за 3 місяці цього року -312.

З початку нового року, за співпраці керівництва Поліської центральної районної лікарні з народним депутатом України Ярославом Москаленком для потреб лікарні придбано бактерицидні опромінювальні лампи для маніпуляційних кабінетів, сучасні електронні ваги для вимірювання маси тіла, витратні медичні матеріали для повсякденної роботи медичних працівників, розрахованих на рік, реактиви для клінічної лабораторії та нову електричну плиту для їдальні. Загалом допомога надана на суму майже 70 тис.грн.

Про проблеми, які є у медичній галузі району, говорили з Ярославом Миколайовичем ще минулої осені,  під час зустрічі з колективом лікарні. Народний депутат проникнувся проблемами, які потребують першочергового вирішення. Одна з них – проблема незабезпеченості ліками та поліпшення медичного обслуговування жителів району.

- В умовах недостатнього фінансування медичної галузі, будь-яка допомога ніколи не буває зайвою,- говорить головний лікар ЦРЛ О.В.Савенко. – Ми завжди раді подібним проявам меценатства. Два роки тому Ярослав Миколайович зробив нам незамінний подарунок, придбавши для лікарні легковий автомобіль, марки "Geely" та допоміг в придбанні сучасних меблів для облаштування палат в терапевтичному та хірургічному відділеннях.

Як наголошує помічник народного депутата Т.В.Прибора, Ярослав Миколайович добре розуміє в яких нелегких умовах сьогодні перебуває медична галузь, особливо, в нашому районі, який попередні роки та і дотепер є дотаційним. А це означає, що на потреби лікарні по незахищених видатках дотування відбувається в залишковому принципі. Спостерігаючи за економічною  ситуацією в країні, в області та нашому районі зокрема, бачимо, що додаткових коштів лікарня немає можливості отримати. Тому, щоб не залишити лікарню на самовиживання, а жителів району без отримання первинної медичної допомоги в ній і надається така необхідна допомога.

Зі слів Тетяни Володимирівни, це не вся допомога, яка запланована і буде надана Ярославом Москаленком Поліській ЦРЛ. Народний обранець вважає принциповим виконання даних ним обіцянок і втілення в життя конкретних справ. 

За матеріалами "Новини Полісся"