Ярослав Москаленко: "На перспективу потрібен план відмови від російського газу"

14 Квітень 2014

У депутатській групі "Суверенна європейська Україна" переконані, що Кабмін має терміново запропонувати на розгляд ВР програму забезпечення енергетичної безпеки України в короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі.

"Україна проковтнула підняття російською стороною в односторонньому порядку ціни на газ. Шантаж Росії уже давно повинен був призвести до вироблення Україною стратегії повної відмови в перспективі від споживання російського газу. Росія демонструє себе як непередбачуваний партнер і постачальник газу, який в будь-яку хвилину в односторонньому порядку в декілька разів може підняти ціну на газ, нехтуючи попередніми договорами та домовленостями та ринковою ціною газу, зокрема в Європі. Ми вважаємо, якщо Україна хоче виграти війну, потрібно не будувати барикади, а нападати", - сказав на погоджувальній раді ВР уповноважений депутатської групи Ярослав Москаленко.

"Суверенна європейська Україна" звернулась до в.о. Президента України, Голови ВР Олександра Турчинова з наступними вимогами:

- Доручити Мінпаливенерго провести заходи щодо обмеження споживання російського газу на території України, а саме розробити зведений графік переведення підприємств на резервні види палива протягом опалювального сезону 2014-2015 рр.

- Терміново провести інвентаризацію матеріально-технічної бази щодо зберігання альтернативних видів палива (мазуту та вугілля)

- Дати відповідні доручення головам ОДА взяти під особистий контроль проведення цієї роботи, а також створити відповідні штаби по підготовці до опалювального сезону 2014-2015рр з урахуванням надзвичайної ситуації.

Разом з тим, "Суверенна європейська Україна" вимагає консолідованої позиції Уряду, в цілому влади щодо заходів спрямованих на подолання критичної ціни на російський газ.

"Вимагаємо підготовки Мінюстом судових позовів до РФ з питань порушених раніше договорів, і особливо в питанні привласнення газових родовищ в шельфі Чорного моря, розроблених Україною, та в цілому питання української державної компанії «Чорноморнафтогаз»", - заявив Я.Москаленко.

За словами парламентарія, варто провести спільне закрите засідання РНБО з Мінпаливенерго, урядом і головами парламентських фракцій та груп щодо енергетичної безпеки держави. 

Разом з тим, "Суверенна європейська Україна" переконана у надважливості включення питання забезпечення енергетичної безпеки нашої держави у якості першочергового до переговорного процесу із ЄС та США. Необхідно виробити єдину позицію щодо ціни на російський газ та його транзит між Україною та ЄС з визначенням подальшої долі ГТС України, а саме підняття ціни на транзит газу по території України, відзначив Я.Москаленко.