Ярослав Москаленко: "Добровільне об'єднання територіальних громад - реальний крок до дієвої децентралізації"

26 Березень 2015

Народний депутат України від 96 мажоритарного округу Ярослав Москаленко у Бородянці взяв участь у громадському обговоренні прийнятого Закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад". 25 березня сільські, селищні голови, керівництво РДА, очільники управлінь, відділів та установ Бородянського району розпочали широку дискусію щодо позитивних та негативних аспектів прийнятих Верховною Радою норм.

За словами парламентарія, законодавчі новації пропонують якісно нові можливості для розвитку громад, а також запроваджують інструментарій, який допоможе дотаційним громадам поліпшити ситуацію до загального рівня. "Добровільне об'єднання територіальних громад - це реальний крок на шляху до дієвої децентралізації", - заявив політик.

"У Київській області створена робоча група, членом якої я є. Сьогодні йде аналіз, ми шукаємо дієздатні громади, враховуємо етнічні особливості і територіальне розміщення, можливості соціальної інфраструктури - школи, лікарні, щоб вирахувати і запропонувати матрицю добровільних територіальних об'єднань", - наголосив Ярослав Москаленко.

Разом з тим, він підкреслив, що територіальні об'єднання громад не будуть прив'язуватись до адміністративних районів. Також, наголосив народний депутат, напрацювання робочої групи несуть рекомендаційний характер, тобто усі об'єднання можливі виключно на добровільній основі. 

"Розуміючи, що це дуже складний процес, у законі все передбачено. Якщо певна громада не захоче увійти в добровільне об'єднання громад і хоче жити по-старому то питань немає - живіть. Але треба розуміти, що держава, область і об'єднання територіальних громад загалом житимуть по-новому", - зауважив політик.

Також, Ярослав Миколайович запропонував присутнім організувати поїздку до Польщі та країн Прибалтики для наочної демонстрації роботи місцевого самоврядування у цих державах, де запроваджені аналогічні принципи життєдіяльності громад.

За результатами зустрічі вирішено створити робочу групу до складу якої включити представників сільських та селищних громад Бородянського району задля аналізу оптимального шляху втілення зазначеного закону в життя.