Ярослав Москаленко: Будувати завод у Яготині компанія Rockwool не буде

19 Травень 2012
Наступного четверга, 24 травня, відбудеться позачергове засідання сесії Яготинської міської ради, на якому буде скасовано рішення про дозвіл на збір матеріалів та виділення земельної ділянки під будівництво заводу компанії Rockwool. Про це повідомив журналістам у Яготині перший заступник голови Київської обласної держадміністрації Ярослав Москаленко після розмови з мером міста Наталею Дзюбою. 
«У зв'язку з тим, що громада виступає проти будівництва заводу Rockwool, разом з мером Яготина було домовлено утриматися від підписання попереднього рішення сесії міськради. Будувати завод тут не будуть, і, в принципі, який інвестор сюди піде, коли склалася така ситуація у самому місті. Прогнозую, що ця ситуація вдарить не стільки по Яготину, скільки по інвестиційному іміджу нашої країни. Я вже не кажу про Київщину», - сказав перший заступник губернатора. 
Я. Москаленко зазначив, що погана поінформованість мешканців міста про діяльність компанії та її об’єкти була використана опозиційними силами для маніпуляції громадською думкою. 
За словами першого заступника губернатора, компанія Rockwool має в Європі 27 таких заводів, 20 з них - на території самої Європи, ще 7 - у пострадянських країнах. І більшість з цих заводів побудовано на території міст. Наприклад, у Німеччині один із заводів розташований поруч з кардіологічним центром і не завдає жодної шкоди, підкреслив Я. Москаленко. 
Як повідомив Ярослав Москаленко, у Яготині на новому заводі планувалося створити 250 робочих місць.
«Місцевий і державний бюджети втратили більше 100 млн грн податків у рік. Сам проект коштує 187 млн євро. Думаю, якщо б цей проект був реалізований і введений в експлуатацію, то сума дольової участі у соціально-економічному розвитку регіону, а саме міста Яготина, становила не менше 10%. А в перемовинах ми говорили про 20%. Тобто, якби був введений в експлуатацію завод компанії Rockwool, місто Яготин отримало б не менше, ніж 20 млн € на соціально-економічний розвиток свого міста. Ще раз підкреслю, що у даній ситуації найбільше потрапив під удар інвестиційний імідж країни», - наголосив Я.Москаленко. 
Нагадаємо, компанія Rockwool планувала побудувати в Яготині завод на 250 робочих місць з виробництва кам’яної вати. У листі компанії на ім’я мера зазначалося, що всі її заводи під час виробництва дотримуються найжорсткішим екологічним стандартів. 
16 травня міська рада Яготина надала попередній дозвіл на відвід землі під будівництво заводу. Під час засідання відбулося пікетування, яке провели «УДАР» і «Свобода», з вимогою не виділяти земельну ділянку.