“Я ВІДМОВИЛАСЬ БИ НАВІТЬ ВІД “АРТЕКУ”, АБИ ТІЛЬКИ ЗНОВУ ПОБУВАТИ У “СЛАВУТИЧІ КЕМП”...

15 Липень 2012


Минулого місяця 25 дівчат і хлопців з сіл Феневичі та Блідча побували в наметовому таборі “Славутич Кемп”, що розташований в лісі на березі Канівського водосховища поблизу м. Переяслав Хмельницький. Двотижневі путівки (кожна по 2800 грн.) оплатив благодійний фонд “Джерело надії”, почесним президентом якого є депутат Київської обласної ради Ярослав Москаленко.


Діти від такої поїздки – у захопленні...“Славутич Кемп”  – справді незвичайний літній заклад відпочинку. Створили його минулого року на базі Дитячого оздоровчого центру “Славутич”: на березі водосховища, у сосновому лісі, побудували наметовий табір, використовуючи сучасні екологічні матеріали (в основному, дерево).Як стверджує методист відділу освіти Іванківської райдержадміністрації Максим Сохальський, який супроводжував на відпочинок групу наших дітей, цей табір – не тільки гарний подарунок для юних туристів та подорожуючих, а й справжня школа виживання, де нові цікаві знання надають професійні інструктори та досвідчені скаути.


У “Славутичі  Кемп” дітей привчали до культури здорового способу життя, одночасно розвиваючи індивідуальні здібності кожного. Хлопці й дівчата вчились орієнтуватись у лісі, розбиратись у лісових рослинах та ягодах, самостійно будувати наметове містечко, розпалювати багаття, рибалити. Одночасно кожен міг вибрати для себе заняття за однією чи кількома програмами розвитку творчих здібностей та особистісного росту (наприклад, декоративноприкладне мистецтво, медицина, будівництво та ін.). Вистачало в таборі й різноманітних розваг: настільні ігри, спортивні змагання, скелелазання на спеціальній стінці, катання на каное чи на велосипедах...Незважаючи на максимальну близькість з природою та туристичну екзотику, в таборі є все необхідне для комфортного відпочинку: душ, санвузол, чиста питна вода і п’ятиразове  харчування. Правда, якість останнього в деякій мірі залежала і від самих дітей, оскільки саме вони – по черзі і під керівництвом досвідченого кухаря – готували  в лісі страви, продукти на які їм видавали щодень у спеціально створеному штабі.


Нашим школярам (в таборі відпочивали також діти з Вишгородського, Бородянського та Поліського районів) було настільки цікаво, весело й захоплююче, що практично кожен хотів би сюди повернутись знову, говорить М. Сохальський.


– Заради такого активного й незвичного відпочинку я б відмовилась навіть від “Артеку” чи будьякого санаторію, від моря та гір, – емоційно ділиться власними відчуттями Вікторія Рогач з Феневич. – Нас навчали особливі й чудові інструктори, з якими завжди було весело й запально. Здавалось би, намети – не найзручніша споруда для проживання, але ми менше всього звертали на це увагу, бо були зайняті такою кількістю цікавих справ!.. Мені особисто найбільше сподобалась нічна розвідницька гра, під час якої ми долали різноманітні наземні перешкоди, як справжні розвідники...


– У мене є з чим порівняти цей наметовий літній табір, – ділиться враженнями ще одна відпочиваюча з Феневич Даша Шевченко. –  Якось влітку я перебувала у схожому таборі в Іспанії. Але у нас набагато крутіше! Скільки занять і розваг! Чого лише коштує скайпарк (канатні лабіринти високо в небі, на деревах та між ними). Поза конкуренцією – активний і надзвичайно позитивний персонал. Я так хочу потрапити в такий табір хоча б ще раз...


Ольга РОЗУМЕНКО, Трибуна праці