Верховній Раді пропонують обмежити продаж алкогольних напоїв із вмістом кофеїну

9 Квітень 2014

Депутатська група «Суверенна європейська Україна» разом з представниками інших фракцій ініціює обмеження обігу та продажу алкогольних напоїв із вмістом кофеїну. 

З цією метою 8 квітня 2014 року у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо виробництва і обігу слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн» (реєстр. №4656). Авторами законопроекту виступили Володимир Дудка, Ярослав Москаленко, Володимир Литвин, Ігор Єремеєв, Юрій Благодир, Юрій Шаповалов, Олесь Доній, Віктор Бондар, а також Олег Гелевей, Андрій Шипко, Юрій Поляченко, Володимир Мельниченко і Тетяна Бахтеєва.

У зв’язку із шкідливим впливом на організм людини одночасного вживання алкоголю і кофеїну Сполучені Штати Америки заборонили на своїй території обіг алкогольних напоїв із вмістом кофеїну, а більшість країн Європи законодавчо встановили різноманітні обмеження та попередження щодо вживання таких напоїв. Натомість українське законодавство не містить жодних положень щодо заборони обігу алкогольних напоїв із вмістом кофеїну або будь-яких заходів із обмеження чи попередження вживання таких напоїв. В той же час поширення підліткового алкоголізму в Україні набуває загрозливих масштабів.

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та "Про рекламу" якими передбачити: заборону виробництва слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн в концентрації, що перевищує 0,4 грама на 1 літр напою, крім виробництва на експорт за умови вивезення готової продукції за межі митної території України; спеціальне маркування для слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн, а також їх розлив у тару не більш ніж 0,5 літра;заборону продажу слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн, в усіх місцях торгівлі з 24 до 6 години;супроводження реклами слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн, спеціальним текстом попередження.

На переконання авторів законопроекту, ухвалення такої законодавчої ініціативи сприятиме встановленню на законодавчому рівні заходів з обмеження та попередження обігу, зокрема продажу, алкогольних напоїв із вмістом кофеїну.