Усі проблеми медреформи лягли на плечі місцевого самоврядування - Ярослав Москаленко у Славутичі

2 Липень 2019

Народний депутат по 96 мажоритарному округу Ярослав Москаленко відвідав Славутич, де з-поміж іншого обговорив проблеми, які спричинила медична реформа.

"На днях у Славутичі обговорювали проблеми медичної реформи, з якими зіштовхуються люди на місцях. Перший її етап спричинив суттєву диспропорцію в заробітних платах лікарів первинної та вторинної ланки. Якщо у первинній ланці зарплата може бути і 20, і 25 тисяч, а в декого і до 40 тисяч гривень, то лікарі вторинної ланки досі отримують по три-п’ять тисяч. Є проблема і з фінансуванням вторинної ланки, особливо в тих випадках, коли до лікарів приходять люди, які не підписали договору з первинною. Сьогодні часто говорять про госпрозразунок, але ж ми не можемо змусити наших людей самих оплачувати медичні послуги, коли в країні такий критичний рівень доходів населення! Інші як вихід називають впровадження страхової медицини. Але скільки його ще чекати? П’ять років, десять?
На жаль, всі проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування. Славутичу теж доведеться вирішувати питання і ремонту відділень медзакладів, і закупки необхідної техніки. На зустрічі з місцевим керівництвом обговорили найближчі перспективи та можливості обласного і місцевого фінансування. Для себе ж бачу завдання пошуку варіантів допомоги держави місту. 
Під час засідання Громадської ради з розвитку міста під керівництвом Володимира Удовиченка обговорили і питання розподілу коштів від будівництва ЦСВЯП. Підтримую місцеву владу в тому, що ці кошти повинні йти безпосередньо на громади, а не через обласну адміністрацію. І далі використовуватися на будівництво соціальних об’єктів та розвиток територій. 
Турбує славутичан і питання призначення генерального директора ЧАЕС. Вже майже три місяці станцією керує виконувач обов’язків, чого не повинно бути на об’єкті, який є стратегічним не лише для міста, а й для держави. Підтримую колектив електростанції у тому, що постійним керівником має бути призначена людина, яка є вихідцем із працівників АЕС, пройшла всі щаблі управління – від звичайного інженера до управлінця. Буду вимагати в міністерстві призначити конкурс на заміщення посади гендиректора ЧАЕС якнайшвидше", - написав Я. Москаленко на своїй сторінці у фейсбуці.