"Суверенна європейська Україна" підтримала всі важливі законопроекти у ВР

20 Березень 2014

20 березня депутатська група "Суверенна європейська Україна" підтримала всі три важливі законопроекти у Верховній Раді, які стояли на порядку денному.

1.Декларація про боротьбу за звільнення України

У декларації Верховна Рада звернулась до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматись від міжнародного визнання так званої "Республіки Крим" та анексії Криму та міста Севастополь до складу Росії у якості нових суб’єктів Федерації. Від імені народу України Верховна Рада України заявляє, що Крим був, є та буде в складі України. Український народ ніколи і за жодних умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою і тривалою вона не була.

2.Постанова про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави 

Депутатська група «Суверенна європейська Україна» вважає, що це не просто необхідний акт, а це акт покаяння української влади перед кримськотатарським народом. За 23 роки Незалежної України не були зроблені необхідні кроки по визнанню Меджлісу кримськотатарського народу, Курултаю і по підтримці, в тому числі облаштування. Разом з тим, потрібно продовжити подальший рух у відповідному напрямі. Окрім самої постанови потрібно, щоб Кабмін передбачив залучення кримських татар до органів виконавчої влади. Можна передбачити посади заступників Міністрів, начальників управлінь із представників, яких порадить Курултай або Меджліс. Не лише постановами потрібно підтримувати кримськотатарський народ, а й реальними діями. 

3. Закон про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України ( Сьогодні прийнято за основу із скороченням строку підготовки варіант авторства н.д. Соболева)

Депутатська група «Суверенна європейська Україна» виступила на підтримку найбільш юридично збалансованого законопроекту про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованих територіях України, авторства нардепа С. Соболєва.

Проектом Закону пропонується визначити тимчасово окуповану територію, врегулювати правові відносини щодо режиму тимчасово окупованої території, діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування на цій території, обмежень свободи пересування, гарантій права власності на нерухоме майно, обмежень (заборони) економічної діяльності на тимчасово окупованій території, встановити відповідальність за діяльність, яка є колабораційною.