Представлено Перспективний план формування територій громад Київської області

9 Квітень 2015

Народний депутат України Ярослав Москаленко взяв участь у другому засіданні Київської обласної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Київської області.

Засідання пройшло за участі керівництва області, експертів, депутатів обласної ради, керівників структурних підрозділів ОДА, небайдужих представників міських, селищних та сільських громад.

Відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад напрацьовано Перспективний план формування територій громад Київської області. 

З метою врахування думки громади, уникнення болісного сприйняття громади, до участі в обговоренні можуть залучатися усі бажаючі, як з експертного середовища, так і серед громадськості. Попередньо мають бути проведені роз’яснювальні бесіди з населенням.

Перспективний план розроблено на основі методичних рекомендацій формування спроможних територіальних громад для впровадження етапності реалізації реформ місцевого самоврядування і роботи на місцях. Власне Закон «Про об’єднання територіальних громад» передбачає таку послідовність реалізації: затвердження Методики формування спроможних територіальних громад, затвердження Перспективного плану формування територій громад області, об’єднання територіальних громад у відповідності до Перспективного плану, а також формування органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад. Зараз ми знаходимося на другому етапі, що створює підставу для обговорення на рівні області, району, міста, селища, села.

Так, у Перспективному плані формування територій громад Київської області визначено 44 об’єднані територіальних громади навколо потужних центрів з економічним потенціалом, привабливих для інвесторів.

Існуюча система органів місцевого самоврядування з урахуванням сучасного адміністративно-територіального устрою України не завжди дозволяє сформувати самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на зазначені органи завдань та функцій.

Наступне засідання заплановано провести вже 16 квітня.