"Передача 10% коштів будівництва ЦСВЯП громадам має стати тестом для нового очільника Київщини", - Я. Москаленко

2 Липень 2019

Народний депутат по 96 мажоритарному округу Ярослав Москаленко повідомив про результати наради щодо врегулювання питання передачі коштів від будівництва ЦСВЯП у бюджети міста Славутич, Іванківського та Поліського районів.

"Короткий підсумок наради, яка відбулася в Чорнобилі щодо врегулювання питання передачі коштів від будівництва ЦСВЯП у бюджети міста Славутич, Іванківського та Поліського районів.

Ми з громадами понад три місяці добивалися спільної тристоронньої зустрічі зацікавлених сторін. Питання має вирішитися однозначно - визначати першочерговість об’єктів та освоювати 10% коштів, які від будівництва ЦСВЯП ідуть на розвиток інфраструктури, мають виключно громади цих територій та місцева влада. На сьогодні, Київська ОДА перетягнула на себе ці функції.

Але краще за місцевих людей ніхто не знає, які у них першочергові потреби: вирішення сміттєвої проблеми, ремонт школи чи забезпечення чистої питної води.

Усі зібрані пропозиції щодо порядку використання коштів від будівництва ЦСВЯП ми направимо до новопризначеного очільника Київської облдержадміністрації.

КОДА повинна виконати меморандум, залишився за собою виключно погодження переліку об’єктів і далі не втручатися в процес. Це буде перше звернення, з яким ми прийдемо до нового голови Київської обласної державної адміністрації. Якщо буде його політична воля, то ніяких проблем не виникне, бо все решта передбачено законом. Це буде тест для нового керівника ОДА на те, як він планує працювати, чи він буде централізовувати всі процеси, чи продовжуватиме правильні кроки децентралізації, зокрема і в нашому питанні. Якщо він почує місцеві громади і дасть розпорядження передати управління коштами на місця, значить прийшла людина, що відповідає тим цінностям, які декларував Президент Зеленський.", - написав Я. Москаленко на своїй сторінці у фейсбуці.