Парламенту пропонуть стимулювати розвиток зеленого туризму на селі

4 Вересень 2015

Народний депутат Ярослав Москаленко разом зі своїми колегами Степаном Івахівим та Сергієм Мартиняком пропонують Верховній Раді внести зміни до Податкового кодексу України для стимулювання розвитку екологічного туризму в сільській місцевості. Відповідна ініціатива під №3034 зареєстрована у парламенті.

Як йдеться у пояснювальній записці, на сьогодні не врегулювало питання надання послуг сільського зеленого туризму, що може розцінюватися як прогалина законодавства.

"З досвіду країн Європейського Союзу, наших сусідів Польщі, Угорщини, Румунії, Білорусії та інших, правове регулювання надання послуг екологічного (зеленого) туризму особистими селянськими господарствами полягає в нормативному закріпленні таких положень: надавач послуг веде сільськогосподарську діяльність; надавач послуг має землю сільськогосподарського призначення; надавач послуг здійснює свою діяльність самостійно або з членами своєї сім‘ї; має обмежену законом кількість кімнат (ліжко-місць); не набуває статусу підприємця, при певних критеріях (визначений граничний рівень доходу, максимальна кількість ліжко-місць тощо); не сплачує податок з доходів як фізична особа, що не є підприємцем (у разі дотримання вищенаведених критеріїв)", - зауважують народні обранці.

Ініціатори переконані, що прийняття законопроекту має забезпечити створення нових робочих місць в сільській місцевості, збільшення внутрішнього туризму, а саме екологічного (зеленого) туризму в Україні, а також зменшення кількості довідок при здійсненні діяльності особистими селянськими господарствами.