На Вишгородщині обговорили перспективи добровільного об'єднання територіальних громад

14 Квітень 2015

Народний депутат України від 96 мажоритарного округу Ярослав Москаленко у с. Нові Петрівці взяв участь у нараді органів місцевого самоврядування та територіальних органів виконавчої влади Вишгородського району з питань добровільного об’єднання територіальних громад. 

Під час заходу було вирішено утворити робочу групу для розробки пропозицій і доповнень до перспективного плану формування територій громад Київської області.

Нагадаємо, на рівні Київської області працює робоча група з підготовки перспективного плану формування територій громад Київської області.

Перспективний план розроблено на основі методичних рекомендацій формування спроможних територіальних громад для впровадження етапності реалізації реформ місцевого самоврядування і роботи на місцях. Власне Закон «Про об’єднання територіальних громад» передбачає таку послідовність реалізації: затвердження Методики формування спроможних територіальних громад, затвердження Перспективного плану формування територій громад області, об’єднання територіальних громад у відповідності до Перспективного плану, а також формування органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад. Зараз ми знаходимося на другому етапі, що створює підставу для обговорення на рівні області, району, міста, селища, села.

Так, у Перспективному плані формування територій громад Київської області визначено 44 об’єднані територіальних громади навколо потужних центрів з економічним потенціалом, привабливих для інвесторів.

Існуюча система органів місцевого самоврядування з урахуванням сучасного адміністративно-територіального устрою України не завжди дозволяє сформувати самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на зазначені органи завдань та функцій.