На Київщині розпочалась підготовка перспективного плану формування територій громад

2 Квітень 2015

Народний депутат України від 96 виборчого округу Ярослав Москаленко взяв участь у першому засіданні робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Київської області, яка відбулася у будівлі обласної державної адміністрації під керівництвом голови КОДА Володимира Шандри.

Я.Москаленко відзначив, що метою децентралізації та, зокрема, добровільного об'єднання громад є надання рівних можливостей і умов життя кожному громадянину. "Людина, яка народилася, живе і працює, наприклад, у Красятичах Поліського району, має знаходитись у тих самих умовах, як і людина у Вишгороді, Березані, Бучі чи Ірпені", - сказав він. 

За його словами, необхідно провести грунтовний аналіз соціально-економічного становища громад, не акцентуючи основну увагу на адміністративно-територіальний поділ. "Ми маємо подивитися, на базі кого можна об'єднуватися. На стартапі центри будуть втрачати, але потім цей аванс піде у розвиток", - вважає політик.  

У рамках зустрічі учасники робочої групи активно обговорювали питання послідовності дій у справі об’єднання територіальних громад, а також проведення цієї процедури на території області. "Ми сьогодні можемо стати локомотивом процесу, давши сигнал усій Україні. До липня маємо дати Кабміну перспективний план", - наголосив Ярослав Москаленко. 

"Сьогодні унікальна ситуація, коли ми самі зможемо розбудувати наші громади. Хай не за рік-два, хай за десять років. Але почати треба вже зараз", - підкреслив парламентарій.