КИЇВЩИНА РОЗБУДОВУЄ СПОРТИВНУ ІНФРАСТРУКТУРУ

28 Травень 2012
Останні весняні вихідні стали справжнім святом для столичного регіону. 26 травня у с. Демидів Вишгородського району відбулося урочисте відкриття нового футбольного стадіону ДІНАЗ, побудованого за найсучаснішими технологіями. Непересічна подія як для села, так і всієї області зібрала неабияку кількість гостей. Зручні трибуни були заповнені вщент людьми різного віку.
Привітати демидівчан приїхали Голова Київської облдержадміністрації Анатолій ПРИСЯЖНЮК, Перший заступник голови КОДА, Почесний президент ФК «ДІНАЗ» Ярослав МОСКАЛЕНКО, харківська делегація на чолі з міським головою Харкова Геннадієм КЕРНЕСОМ, народний депутат від Партії Регіонів Ельбрус ТЕДЕЄВ, футболіст Владислав ВАЩУК, колишній делегат УЄФА Констянтин ВИХРОВ та інші.
У своєму вітальному слові губернатор Київщини наголосив на тому, що даний комплекс є прекрасним прикладом співпраці влади з приватним сектором. «В кожному селі повинен бути такий спортивний стадіон. Це можливо лише завдяки співпраці держави і приватного бізнесу», – сказав А.ПРИСЯЖНЮК.
 
Ініціатор побудови стадіону Ярослав МОСКАЛЕНКО повідомив, що на відповідний проект було виділено 2,8 млн грн. бюджетних коштів, а також понад мільйон доларів з боку меценатів. «Це повна вартість проекту. Щомісяця на підтримку комплексу буде виділятися 30 тисяч грн спонсорських коштів», – сказав він.
Мер Харкова Геннадій КЕРНЕС підкреслив, що відкриття даного стадіону є прикладом відродження держави і відносин між областями. В свою чергу, Ельбрус ТЕДЕЄВ вважає, що такі комплекси дають дітям реальну можливість реалізовувати свій величезний потенціал. «Тут – майбутні Клички, Шевченки, Клочкови. Тут – майбутнє нашої країни», – переконаний політик.
Між тим, Констянтин ВИХРОВ підтвердив, що дане футбольне поле має все необхідне для того, щоб цілий рік проводити навчально-тренувальну роботу і доглядати за цим стадіоном. «Те, що зроблено, дуже високо оцінене УЄФА. Аматорський клуб «ДІНАЗ» за свої успіхи в справі розвитку фізичної культури і спорту, зокрема футболу, зайняв третє місце в Європі за підсумками конкурсу, який проводило УЄФА», - заявив він.
Опісля урочистостей розпочався перший матч між командами Київської і Харківської обласних держадміністрацій, що відкрив спортивний відлік стадіону. Гра була не менш цікавою, ніж зустрічі професійних команд. Було все: й інтрига, і захват, і шквал емоцій. В напруженій боротьбі харків’яни змогли схилити долю на свій бік, забивши три голи у ворота суперника проти одного. Втім, апеляційна комісія оголосила свій вирок, оголосивши про нічийний рахунок 2:2. «Ми виходимо не заради перемоги, а заради товаристської зустрічі і дружби», – зазначив А.ПРИСЯЖНЮК.
Разом з тим, з величезним успіхом пройшов сімейний фестиваль «Моя спортивна родина», що відбувся до урочистого відкриття стадіону. Команди із Іванківського, Поліського, Вишгородського, Бородянського районів, а також міст Славутича і Бучі у безкомпромісній боротьбі в низці змагань виборювали перемогу. В результаті «золото» завоювали представники Вишгородського краю. Друге місце ¬посіла команда Славутича, третє – Бородянський район.
Як відомо, на сьогодні в сусідньому селі Лютіж все існує футбольний комплекс ФК «ДІНАЗ», де безкоштовно займаються майже 20 команд. Чисельність клубу включно із футболістами і працівниками складає приблизно 1000 дійсних членів. «Дуже великі витрати йдуть на перевезення футболістів. У нас є діти з Катюжанки, Синяка, Гаврилівки. Наприклад, з Гаврилівки у нас займається два хлопчики і кожен день після школи за ними їде автобус. Тому наступний крок – це Гаврилівка і Димер. Дуже потребують футбольне поле і на лівому березі. В Пірново за пару років, думаю, з’явиться стадіон. Футбольна гра стає релігією для нашого району і для країни», – заявив Ярослав МОСКАЛЕНКО.