"Держава повинна зберегти пошту на селі", - Ярослав Москаленко

2 Липень 2019

Народний депутат по 96 мажоритарному округу Ярослав Москаленко відвідав поштове відділення у с. Лебедівка Вишгородського району, де на практиці оцінив значущість установи для життєдіяльності громади.

"Сьогодні вкотре переконався, що політика Міністерства інфраструктури щодо реформування «Укрпошти» є абсолютно невірною і завдає нищівного удару українським селам. 
На прикладі Лебедівки Вишгородського району, я упевнився, що насправді поштові відділення не лише необхідні, а ще й доволі прибуткові. Керівник відділення - Наталія Петрівна Левковець , яка також виконує функції і оператора, і листоноші - отримує оплату праці за 0,8 ставки. І це при тому, що іноді добовий оборот коштів у відділенні становить до 100 тисяч гривень, а роботу часто доводиться брати додому. Чи можна в цьому випадку говорити про неприбутковість сільської пошти? Але навіть попри такі високі показники, керівництво обласної дирекції «Укрпошти» вже піднімало питання про закриття цього пункту зв’язку. Не зупиняє керівників відомства й те, що Лебедівське поштове відділення, а вірніше його керівник, має настільки високу довіру селян, що користувачів послуг не поменшало навіть після відкриття в населеному пункті приватної «Нової Пошти».
Переконаний, що держава повинна не допустити подальшого скорочення сільських поштових відділень і надати реальну підтримку цій занедбаній галузі. Адже пошта у селі – це своєрідний острівок зв’язку із зовнішнім світом, важливий осередок інформаційного та соціального обслуговування людей, який неможливо замінити ні пересувними відділеннями, ні приватними структурами", - написав Я. Москаленко на своїй сторінці у фейсбуці.