Держава повинна гарантувати, що відключень в опалювальний період не буде – Ярослав Москаленко

1 Жовтень 2018

Україна стоїть на порозі підняття ціни на газ для населення, а це може спричинити ризик в наданні стабільності житлово-комунальних послуг споживачам. На цьому під час погоджувальної ради наголосив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко. Він закликав парламент запровадити тимчасовий мораторій на відключення населення від послуг з постачання електроенергії та газу.

«Будь-яке підняття тарифу під час опалювального сезону може спричинити шок для всієї галузі, адже підприємства теплокомуненерго можуть не встигнути своєчасно зорієнтуватися, – зазначив він. – Позиція депутатської групи «Воля народу» однозначна – людям потрібно дати тепло, почати нормально опалювальний період і головне – гарантувати, що жодних відключень під ялинку не буде». 

Ярослав Москаленко нагадав, як минулого року під час опалювального сезону газопостачання відключалося в місті Славутич Київської області. «Цей випадок став одним із багатьох по країні, де люди стають заручниками системи, бо «Нафтогаз» з облгазами, підприємства ТКЕ з владою на місцях постійно шукають крайніх у відносинах між собою. Вже зараз звучать проблеми із Смілою, із Коцюбинським, із Шепетівкою, не вирішено питання в місті Києві», – зауважив він. 

Голова «Волі народу» нагадав, що в березні ним було зареєстровано проект постанови 8108, якою встановлюється тимчасовий мораторій на відключення населення України від послуг з постачання електроенергії та газу під час опалювального періоду. «Наполягаємо на розгляді та прийняті даного проекту постанови вже на цьому тижні, щоб встигнути до початку опалювального сезону і захистити громадян від комунального свавілля, — звернувся він до колег на погоджувальній раді. – Ми прийшли сюди захищати інтереси людей, і саме ця постанова стосується кожного українця і його безпечного життя».