«Разом ми — сила: однодумці, однопартійці, професіонали» /Інтерв'ю газеті Вишгород/

«Древньому місту — нові здобутки» — гасло на концертній сцені Співочого поляв День міста. Ліворуч і праворуч іще два надписи: «Разом ми — сила. Віктор Решетняк» і «З добром до міста, з шаною до людей. Ярослав Москаленко». Віце-губернатор і почесний громадянин Вишгорода та Вишгородський міський голова поряд крокували у святковій колоні, а потім зі сцени вітали вишгородців. Скориставшись моментом, ми звернулися із запитаннями до Ярослава Москаленка (розпитувала Марина Кочелісова).


— Ярославе Миколайовичу! Результати командної роботи, співпраці міста, району й області наочні — стільки зроблено у Вишгороді… Що у подальших планах?


— П’ять років тому ми з Віктором Олександровичем мріяли, що на оновленій площі Шевченка відпочиватимуть вишгородці, сюди приходитимуть фотографуватися. І от біля пам’ятника святим покровителям міста молодята беруть шлюб у День міста — і свідками у них весь Вишгород…


З різних причин деякі справи гальмують. Та ж реконструкція районного БК «Енергетик». Ми знайшли кошти на капітальний ремонт усього приміщення. Але, на жаль, частина будинку у 2006 році була продана за смішні гроші нашими попередниками у приватні руки. І сьогодні по закону ми не маємо право ремонтувати ту частину. Тому зараз ми ведемо перемовини з власником про її викуп і повернення назад у комунальну власність. (Тим більше, що вишгородській громаді дуже не вистачає таких приміщень, де б могли займатися і виступати наші дитячі колективи.) І тоді зможемо зробити повноцінний ремонт усього «Енергетика». Однак, це все робочі моменти — і ми їх вирішимо.


За мої роки при владі вдалося сформувати команду, яка об’єднано працює на розвиток міста Вишгорода і району. І, ви знаєте, дуже важливо демонструвати цю єдність, адже спільно легше розв’язувати проблеми і робити конкретні справи.


Якби нам не було чого показати з результатів роботи, то фінансування з області йшло б у інші райони. Проект під ремонти доріг готують міська і районна влада, а вже область виділяє на них кошти і контролює виконання. За спортивною термінологією, це командна гра — і ніхто в ній не зайвий, всі справляються із своїми обов’язками. І в День міста хочу подякувати професіоналам із міста та району.


Свого часу я агітував за Віктора Решетняка, щоб він став мером, і тим самим брав на себе також відповідальність за нього перед людьми. У нас багато спільних планів: побудова доступного житла, серйозні інвестиції, ліквідація старої промзони.


До речі, у будинках промзони на «Караті» мешкають сім’ї з дітками. Там їх тринадцятеро віком від трьох до 12 років. Сьогодні ми вирішуємо питання з переселення цих сімей в інші квартири. Але на це потрібний певний час. Хоча поки люди там живуть, вони заслуговують на гідні умови. Ось днями до мене звернулися мами цих дітей. Мовляв, малюки з дитсадочків не хочуть повертатися додому, у двори на сірих промислових вулицях. Ми зупинилися на тому, що облаштуємо для цих діточок у промзоні на «Караті» ігровий майданчик — барвистий, бо дитинство в пам’яті усіх кольорово-яскраве.


І таких проблем для розв’язання є чимало. Можна брати будь-який двір і працювати. Як кажуть у народі, нема межі для досконалості.


— Ви балотуєтесь кандидатом у депутати Верховної Ради України по 96-му округу від Партії регіонів. Як саме обстоюватимете інтереси Вишгорода і району?


— Перший заступник голови КОДА відповідає за всю Київську область. Народний депутат — за свій округ, і в першу чергу за рідний район і місто.


Своєю працею я довів: слів на вітер не кидаю, а відтак мені вірять — і є чимало інвесторів. Свій авторитет (а він досить вагомий) і довіру до себе постараюсь перетворити у найпрогресивніші, найсміливіші плани у Вишгороді й районі.


— Ви палкий прихильник фізкультури і спорту. Яким бачите розвиток спортивної Вишгородщини і Вишгорода зокрема?


— Питання проблемне. Навіть на державному рівні немає перспективної програми розвитку фізкультури і спорту. А місто ж молоде. Де молодь — там і спорт. Ми серйозно цю тему обговорювали і найближчим часом плануємо розвивати легку атлетику, баскетбол. Стадіон «Енергетик» стане легкоатлетичною ареною — обласного рівня.


Зараз ведемо перемовини про відновлення районної волейбольної ліги. Підбираємо місце під створення унікального майданчика для молодіжних тренувань з паркуру. Швидше за все, ми його розмістимо на набережній Київського моря. Гадаю, що це буде вишгородська спортивна фішка, своєрідна візитівка міста у межах області.


Ще одна моя мрія — відродити зимові види спорту. Питання з будівництвом Льодового палацу у Вишгороді ми практично вирішили. (Сьогодні ми вже будуємо такий у Білій Церкві). Там відбуватимуться і тренування, і змагання, і фестивалі.


І наші діти, молодь матимуть ширший вибір, чим наповнити своє дозвілля, яким видом спорту займатися.


Все — попереду. Пройде рік, і на наступному Дні міста вже докладніше вам прозвітую.


— Вишгород — місто енергетиків і чорнобильців. Чи сприятимете справедливому отриманню чорнобильських пенсій?


— За своїми функціональними обов’язками я вже сприяв цьому і вважаю, що потрібно розібратися, хто заслуговує на які виплати, — і все буде гаразд. Можна перерозподілити кошти всередині цього фінансування і більше дати на той регіон, що на це справді заслуговує: на профілактичні екологічні заходи, підтримку людей, оздоровлення. Незабаром підіб’ємо риску. І все стане на свої місця.


— До Вас звертаються вишгородці й мешканці району на особистих прийомах, пишуть на сайт. Свій блог читаєте особисто чи працює Ваша прес-служба? Які запитання найцікавіші? Які пропозиції можна реалізувати найближчим часом і в перспективі?


— Читаю особисто, практично всім відповідаю. Цікаво, що великого (приміром, відремонтовану в Лютежі школу, ремонт і нове обладнання у Вишгородській районній лікарні) можуть люди і не помітити або сприйняти «як годиться». А от дрібниці викликають резонанс. Через два дні після того, як поклали «лежачого поліцейського» на просп. Мазепи, до мене на скриньку напевно з сотню посипалось листів-подяк із Вишгорода.


От з вулиці Грушевського написали, що міськрада хоче звести багатоповерхівку на прибудинковій території. Будемо розбиратися.


Всі раціональні пропозиції приймаємо і використовуємо. Разом ми сила — однодумці, однопартійці, професіонали.